w

Nie tak ciężko zdrowo się odżywiać.

Zdrowe odżywienia może wydawać się restrykcyjne oraz ciężkie dla osób, które w ciągu każdego dnia zjadają niezdrowe, kaloryczne dania, słodkie oraz tłuste przekąski oraz lubują się w gazowanych napojach. Wystarczy jednak zmienić kilka nawyków, aby możliwe było zauważenie pierwszych różnic w wyglądzie oraz w wadze. Nic nie zmieni się radykalnie, a najlepiej, aby zdrowe odżywianie było połączone z aktywnością fizyczną, gdyż to właśnie trening i uwalniające się w jego trakcie endorfiny są w stanie zmotywować do działania. Dieta nie powinna zawierać dużych ilości białka, gdyż jego nadmiar nie wpływa dobrze na organizm i jego narządy.

Oczywiście nie należy tego źle zinterpretować, gdyż białko jest niezbędnym składnikiem diety, jednakże należy zachować balans, a dostępne w sieci diety wysokobiałkowe  nie mają nic wspólnego ze zdrowych oraz racjonalnym odżywianiem. Kolejną radą jest rozpoczęcie używania mniejszych talerzy, gdyż jak wiadomo ta sama porcja znajdująca się na małym talerzu jest w stanie wydawać się ogromna, z kolei przy wyborze dużego talerza człowiek po zjedzeniu obiadu jest ciągle głodny. Jest to związane z tym, że ludzie najpierw jedzą oczyma, stąd w ten właśnie sposób bardzo łatwo można oszukać organizm, zjeść mniej i lepiej na tym wyjść.

Przede wszystkim jednak nie poleca się obsesyjnego liczenia kalorii oraz sprawdzania każdej etykiety, gdyż odbierze to radość z jedzenia, a jak wiadomo jedzenie ma być przyjemne i mamy się nim delektować. Nie powinno się zjadać cukru, a więc należy się pożegnać ze słodyczami oraz gazowanymi napojami. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustalić jeden dzień w tygodniu, kiedy będzie można zjeść coś słodkiego, najlepiej aby jednak to było ciasto upieczone w domu (można zastosować wersję mniej kaloryczną dzięki odpowiedniemu zamienianiu składników), albo poleca się ciasteczka owsiane lub orkiszowe z różnymi dodatkami, które dostępne są w sklepach.

Napisane przez Gosia Lucławik

Dodaj komentarz

Odchudzanie – czy tym razem się uda?

Jak walczyć z kobiecą impotencją?